Zmiany nie są widoczne od razu

Pośród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem przyjaznym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Pozytywne zmiany w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego czasu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle pomogły w tej materii dotacje EU, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne postępowanie w zakresie zdobywania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami informacje. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Natomiast miasto rozwija się z każdym miesiącem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu i modernizacji siatki wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie część zmian, które umożliwiają nam lepiej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto rozwija się również w zakresie możliwości kulturalnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta plany nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z pełnym regionem. Wobec tego zamiast utyskiwać lecz zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski działania