Wszystko dla kobiet

Aktywna na emeryturze
Wiek tak w rzeczy samej to tylko liczba. Możesz mieć 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednakowoż możesz również mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak prawidłowo dbasz o swoje ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub ewentualnie 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą również pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również silnie zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała.