Pyszna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są rzeczywiście smaczne i warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W największym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.