pierogi z kaszą jaglaną

Obecnie koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także wypatruje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, ale organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele przyzwoiciej. Wspaniałym przykładem należytego artykuły jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach wybitnie wielokrotnie a dzisiaj niestety została zapomniana.

koktajl z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej osób docenia jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to całkowicie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej aniżeli tradycyjną, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu niemniej jednak jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma bardzo wiele należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie poprawnym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To imponujący sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza bardzo odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna bardzo smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.