Optymistyczne transformacje w stolicy małopolski

Wśród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie sztuki i akademickim, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się regionem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się do przodu.

Korzystne nowości w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie niedawnego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne działanie w zakresie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca użyteczności publicznej.

Liczne inwestycje nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami fakty. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Natomiast miasto zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie umożliwiają krakusom lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości kulturalnych. Moc miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te miejsca przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie tyczą się jedynie ścisłego środka miasta, ale również są związane z całym regionem. Przeto zamiast narzekać lecz dostrzec innowacje w jakie obrósł Kraków. Jacek Majchrowski co zrobił . Następne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą miastu stać się prawdziwą metropolia.