Co zjeśc w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi próbują rzadsze dania obiadowe – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w menu znajdują się również nie tak typowe dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz potrawy z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Obiad na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Lampka czerwonego wina to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. wysokiej jakości dania włoskie Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie chianti, kalabryjskie lamezia i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film